Jdi na obsah Jdi na menu
 


1 Holčička čas 23:43h dne  25.1 porodní váha 570g

2 Klučík čas 0:40h      dne  26.1 porodní váha 500g

3 Holčička čas 0:58     dne  26.1 porodní váha 490g

4 Klučík   čas 2:04       dne  26.1 porodní váha 430g

5 Holčička čas 2:53      dne 26.1 porodní váha 370g

6 Holčička čas 3:30      dne 26.1 porodní váha 330g

7 Holčička čas 4:53      dne 26.1 porodní váha 500g

Dnes 7.2  poprvé pomalu začínají naše miminka koukat na svět .zatím pouze malými škvírečkami,ale snaží se.Jejich váha značně stoupla a je od 1000 g do 1550g.Stále podáváme Probikan pastu a zítra ulevíme fence a ostříháme prckům drápky. 

Dne 8.2 jsme mněli vzácnou návštěvu.Přijela jsem z práce a telefon ozvala se pí.Hamplová se slovy"Jste doma? To je dobře, kontrola vrhu za 10 minut jsme u Vás!"Musím přiznat že v tu chvíli mě polil horký pot nevím příčinu,ale uplně jsem se rozklepala.Skutečně nás našli do 10 minut seděla jsem před domem a napjatě očekávala co bude.Pí.Hamplová vystoupila z auta a s ní ještě jeden pán,představila mi jej.A pro mne to byla další rána přijel se k nám na vrh podívat dlouholetý chovatel a bývalý poradce chovu sám pan Josef Plachý.Musím se přiznat,že se nebylo čeho bát.Zavedla jsem je do domu a rovnou do pokoje k pokladům.První slova cituji"ti jsou velcí,jak jsou staří?"Poté následovalo přebírání hodnocení mazlení vážení atd.Shodli se na tom,že máme opravdu kvalitní a vyrovnaný vrh a ze 7 štěňátek budou jen 2 světlejší.Celý vrh byl kompletně ohodnocen.Ukazovala jsem probikan pastu a banminth.Všimli si též 60kg granulí K9 pro březí a kojící feny a štěňata velkých plemen,kterémi již druhý měsíc krmíme fenu a dalších připravených pro pozdější příkrm štěňátek.Sklidili jsme pochvalu velice vyrovnaného a pěkného vrhu a zároveň velkou pochvalu za připravenost a poskytovanou péči štěňátkům.Poté jsme nechali rodinku odpočívat a sedli jsme si v obýváku popíjeli jsme kávu, prohlíželi jsme materiály dovezené z Japonska a konzultovali vše o akitách.Byla to velice poučná a přátelská návštěva,kdykoli kdokoli budete chtít pokud přijede v dobrém jste vítáni.

Zítra tj 21.2 očekáváme návštěvu pí.veterinářky na kontrolu štěnátek.Zhodnotí přírůstky na váze  a domluvíme očkování a další odčervování.Po poradě již od 26.2 možná začneme s příkrmem .

Dnes tj.22.2 začínáme s příkrmem po poradě s pí.veterinářkou.Kontrola dopadla na výbornou skus mají všechna štěňátka nůžkový.Břišní kýla se nenašla ani na jednom a už si začínají pěkně držet ocásky. 

Dnes 24.2 byli štěňátka poprvé venku.To bylo radosti fenka kolem nich běhala a nosila jim klacík.Všechna již pěkně drží ocásky.

Dne 3.2. jsme mněli vzácnou návštěvu.Přijela k nám dáma z Brna jménem Kateřina,pouze jsme si psali a domluvili se na návštěvě.Na to že jsme se nikdy neviděli její návštěva proběhla v absolutním klidu,Doshi jen cca2krát štěkla a pak už se mohlo ke štěňátkům bez jakého koli štěkotu.Vyměnili jsme si navzájem informace a pohovořili o akitách.Bylo to super a udělali jsme i pár nových krásných fotografií,některé z nich jsme již umístila na stránkách.Závěrem Ti chci Káťo poděkovat za milou návštěvu.Více takových lidí jako si Ty a hned by byl svět lepší.

Včera jsme byli se štěňátky prozatím nejdéle venku,přála bych Vám vidět jaký to byl shon.Lepší hlídat pytel blech než 7 štěňat.Sousedé vybíhali a pomáhali nám s nimi bylo tu tolik smíchu,že jsem přesvědčená,že to byl další super zážitek o který se musím podělit.Štěňátka běhala i k domečku kde bydlí náš pejsek Zek.Prohlíželi se navzájem přez bezpečné ohražení.Zek na ně nejen že vůbec neštěkal ,ale ještě pobíhal a pokňourával  bylo vidět že by si s nimi velice rád hrál.Ale Doshi by se to asi moc nelíbilo.Je to velice zodpovědná maminka a stále se o ně bojí a hlídá si je.Před lidmi už ani tolika ne jak je vidět i na fotu Kateřininy návštěvy,ale cokoli jiného nebezpečného k nim nepustí.Nejlepší na tom všem bylo,že si Martin na venčení vzal pantofle a jéjé to bylo křiku,když se k němu prckové seběhli a začali prozkoumávat zoubky na čem že to vlastně stojí.Musel před nimi utéci a vrátil se s holinkami na nohou,už na něj nemohli.Bylo srandy kopec.

Na velikonoční svátky jsme chudší o 3 naše holčičky.Přejeme si ať se mají u nových páníčků co možná nejlépe a přinesou jim spoustu radosti a lásky.Akiko se velice pěkně adaptovala do domácího přostředí a zaplakala si jen trošičku v noci.Bydlí u Tábora a řádí tam s dětmi dohromady budou tvořit nerozlučnou trojici,ale svatí nebudou.Přejeme ji hodně štěstí a zdraví.Fenečka Aite bydlí v Děčíně a neplakala vůbec.Po příjezdu domů byla nadšená z připravených hraček a skvělého jídla všeho si s takovou chutí užívala že spinkala celou noc. Bude určitě skvělou společnicí na dlouhých vycházkách a kanci už se třesou strachy a nevystrčí ani rypáček.Taktéž ze srdíčka ti naše malá holčičko přejeme jen to nejlepší.Fenečka Aiko se dnes do nových páníčků úplně zakoukala.Bylo tolik co chtěli znát a vědět,jsem za to opravdu ráda bylo vidět,že ji povedou zodpovědně a s láskou životem.Čeká tě miláčku první noc v neznámém prostředí,tak nezlob pěkně si hajni a ukaž jak umíš pěkně spinkat.Nezapomeň na nás těšíme se že se spolu potkáme ve výstavním kruhu.Tak ať pěkně rosteš do krásy a ve zdraví.

Na velikonoční pondělí nám odjel pejsek jménem Akuma.Bude bydlet v Praze.Až vyroste zcela určitě z něj bude skvělý kapitán,který bez problémů uhlídá svěřenou loď.Akumo kamaráde přejeme ti,ať Tvá Loďka pluje vodami štěstí,radosti a lásky a ať nikdy nenarazí útes.Drž se nám se také stýská,ale určitě se sejdeme a pojedeme spolu na ryby a nějakou tu výstavu.Sbohem miláčku hodně zdraví.

Zbytek prcků pomalu učíme na pravidelné venčení a také je trénujeme na výstavy co se týče postojů.Výstavní vodítko jim docela vadilo škrábali si to a nechtěli s tím mít nic společného,ale už je to lepší.Zkoušíme je pomalu i navykat na vodění na vodítku,ač prckové jsou velice tvrdohlaví .Kolikrát mám pocit že vedu berana a ne štěňátko.Začínají vyžadovat každý svou péči,Akanuké se neraději koulí na gauči v obýváku,Asaka je štastná z hlazení je to neskutečný mazlík,Asahi ten je jiný nejdříve pěkně proběhne celý dům všechno očuchá a zkontroluje.Mazlí se až poté co má svou "práci"hotovou.Největší rachot se strhne když dorazí domů naše dětská lidská posádka to jde stranou gauč ,hlídání a prohlížení teritoria a jen se mazlíkují jeden přez druhého.Štěňátka jsou naší největší odměnou za péči a lásku dávanou tomu to plemeni v rodině psí která je pro nás stejně důležitá jako ta lidská,nalézáme uspokojení,klid,lásku a štěstí.Přeji všem,kteří navštívili naše stránky aby alespoň jednou v životě pocítili takovou radost a naplnění jako my.

Dnes 5.4 od nás odjeli poslední 2 volná štěňátka.Pejsek Asahi byl exportován na Ukrajinu do Pidhriny bude chodit s páníčkem na lov a oběvovat krásy podkarpatska.Čekají tam na něj děti a psí kamarád.Tak bude určitě štastný a dobře krmený.Hodně zrdavíčka Asahi.Druhým štěňátkem,které dnes našlo nový domov je fenečka Asaka.Odjela nám do Havířova s mladým sympatickým manželským párem a pejskem Denim.Doma na ní čeká malá lidská kamarádka takže nebude sama na tu změnu.Nejlepším zdělením,které pro Vás lidičky mám je,že se bude mít jako královna, bude milována a uchovněna tak se na ní budeme těšit ve výstavním kruhu.Díky. www.asaka.wbs.cz  foto naší fenečky v nové rodině.

Doma jsme si nechali jednu fenku z vrhu jmenuje se Akanuké.Je to velice temperamentní holčička.Její jméno v překladu znamená elegantní.To si ,ale ještě chvilku počkáme než z takového dravého prcka bude elegantní slečna.

 

Náhledy fotografií ze složky


 

Komentáře

Přehled komentářů

děkuji

(Eva, 1. 2. 2008 8:45)

Vážená paní Hamplová vašeho posudku si velice cením a děkuji za něj.Je pro mne o to cenější,že jste jednou z mnohaletých chovatelek a zároveň poradkyní chovu těchto nádherných miláčků.

gratulace a posudek vrhu

(Jarmila Hamplová, 31. 1. 2008 17:26)

V současné době je možné již posoudit barevnou vyrovnanost vrhu. Líbí se mi
celočerveńáci, které se snažíme upřednostńovat vzhledem k jejich genetické
vloze pro červenou barvu . Jsou proto mezi chovateli ceněni. Bílý flíček v
zátylku ani u jednoho není zásadní a v dospělosti bude téměř neviditelný. U
špičkových chovů se s tímto detailem počítat musí. Výstavně není penalizován.Rodiče, červená matka a téměř jistě recesivní otec předali potomkům barvu s matematickou přesností přesně jak jsme čekali. Je pěkné vědět jak ta genetika funguje. Minimalizujeme rizika. Mimina budou mít jistě velmi pěkné hlavy,
protože to je přednost obou rodičů. Takže je necháme pěkně vyrůstat a těšíme se
na ně ve výstavních kruzích. Přejme jim zdravý vývoj ,chovatelce hodně zdaru a
gratulujeme, že se nenechala zlými lidmi ovlivńovat